Motion Pro Cable Adjuster Clutch/Brake 8mm Each (fits 08-010054)
Description
Brass cable adjuster
Clutch and brake lever applications for cable operated systems
8mm cable housing cap recess M8 x 1.25 thread
Specifications
| SKU | 08-010024 |
| Model # | 01-0024 |
| Barcode # | 08-010024 |
| Brand | Motion Pro |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
You May Also Like
More From This Category
$82.95
or 4 payments of $20.74 with
Info
MP - Mini Bleeder 10mm for Kawasaki EX500 Ninja 1994 to 2009
$69.95
or 4 payments of $17.49 with
Info
Motion Pro Flywheel Puller M24 x 1.5 for Honda CRF250X 2004 to 2011
$123.95
or 4 payments of $30.99 with
Info
Motion Pro Flywheel Puller 40mm | 1.5 Pitch | Right H Internal Thread | Female
$76.95
or 4 payments of $19.24 with
Info


