SKU: 08-080051
Motion Pro Enduro Pro Tyre Iron Set
Description
- Hot-forged chrome-vanadium tool steel
- Designed for the professional I.S.D.E rider as well as the Off-Road weekend warrior
- 8 1/2 inches long and weighs just 4 1/2 oz
- Slender curve
- Sold as pair with a custom vinyl carrying pouch
Specifications
| SKU | 08-080051 |
| Model # | 08-0051 |
| Barcode # | 08-080051 |
| Brand | Motion Pro |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.



