Description
MOTUL AUTO COOL EXPERT 1L (PRE-MIXED) CTN12
- Ready to use cooling liquid
- Anti-corrosion and anti-freeze protection -37°C / -35°F with high boiling point
- Improves heat transfer for optimal engine performance
- Improves engine cooling efficiency by enhancing heat exchange
- Silicates and organic acids in formula inhibit corrosion
- Does not deteriorate seals, hoses, pipes and plastic parts
Specifications
| SKU | 16-820-01 |
| Model # | 111762 |
| Barcode # | 3374650290072 |
| Brand | Motul |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.




