Description
- Throttle cap cable adjuster screw
- Fits Motion Pro TORS eliminator carb cap for Mikuni carbs
- Included with Motion Pro throttle kit for Banshee and some other Yamaha ATVs
- Not for use with stock carb cap
- Thread is M6 x .75 x 21mm
- 1 per pack
Specifications
| SKU | 08-010013S |
| Model # | 01-0013S |
| Barcode # | 08-010013S |
| Brand | Motion Pro |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
You May Also Like
More From This Category
$82.95
or 4 payments of $20.74 with
Info
MP - Mini Bleeder 10mm for Kawasaki EX500 Ninja 1994 to 2009
$69.95
or 4 payments of $17.49 with
Info
Motion Pro Flywheel Puller M24 x 1.5 for Honda CRF250X 2004 to 2011
$123.95
or 4 payments of $30.99 with
Info
Motion Pro Flywheel Puller 40mm | 1.5 Pitch | Right H Internal Thread | Female
$76.95
or 4 payments of $19.24 with
Info


