SKU: 43-HF1-75_AN001
Hiflo Premium Oil Filter for H-D 500 Street | XG500 2015 to 2020
$23.95
Instore
Description
- Hiflofiltro is the world's first and only TÜV approved motorcycle oil filter.
- Constructed using the best materials available, all Hiflofiltro oil filters meet or exceed original equipment performance levels.
- Made to the same size and specifications as the factory original.
Specifications
Filter Tool: OFT1 (64.5mm)
| SKU | 43-HF1-75_AN001 |
| Model # | HF175 |
| Barcode # | 824225110753 |
| Brand | HifloFiltro |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
You May Also Like
More From This Category
$50.95
or 4 payments of $12.74 with
Info
WHITES AIR FILTER DUC 1198 09-11/ 1098 08-09/ 848 08-13/ DIA
$290.95
or 4 payments of $72.74 with
Info

