Motion Pro XR Seal/Bearing Retainer Tool
Description
Replaces OEM tool 07710-0010100 to remove and replace the rear wheel bearing/seal retainer ring
Design features a 19 mm hex
Precision design prevents damage to the retainer ring after peened stakes have been removed by drilling
Specifications
| SKU | 08-080227 |
| Model # | 08-0227 |
| Barcode # | 08-080227 |
| Brand | Motion Pro |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Moto Hardware users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
More From This Category
$164.90 $142.95
or 4 payments of $35.74 with
Info




